28/10/2009 KNOCKOUT BOOMBOX: Rahzel /USA/

Úderem 12 hodiny skončila soutěž o lístky na Knockout Boombox s Rahzelem. Vyherci jsou:

Terezka (tertik.certik[at]seznam.cz)
Klaudia (klaudiastykova[at]zoznam.sk)
Tomáš (tomas.smrkovsky[at]gmail.com)
Tomáš (tomuver[at]centrum.cz)

KNOCKOUT BOOMBOX: Rahzel /USA/ 28/10/2009

Po světě běhá spousta lidí, co se snaží dělat beatbox. Většina jich akorát prská do mikrofonu, několik jich je ale celkem dobrých a jeden je nejlepší. Jmenuje se Rahzel aka The Godfather Of Noyze, krom sólo kariéry se roky tužil i jako člen hiphopového orchestru The Roots, tuze rád se nechává fotit s pásem šampiona přes rameno a 28.10.2009 je to šťastné datum, kdy tahle beatboxová mašina prskne svůj talent i na nás v pražském Lucerna Music Baru na dalším pokračování klubové noci Boombox.

Je klidně možné, že máte mezi beatboxery jiného favorita, přesto trvám na tom, že je Rahzel určitě nejlepší a nejslavnější beatboxer na světě. Znáte snad někoho jiného, kdo nemusí chodit měřit síly na jediný beatboxový battle a přesto se nenajde nikdo, kdo by zpochybnil jeho titul "neporazitelný beatboxový světový šampion"? Neznáte. Neznáte proto, že nikdo druhý takový neexistuje. Znáte někoho dalšího, kdo by nastartoval takovou vlnu zájmu o beatbox jako jeho album "Make The Music 2000" s klipem na "All I Know" nebo legendary interludou se zpěvem a beatem najednou "If Your Mother Only Knew"? Neznáte, protože to nedal ani Doug E.Fresh v "Lodi Dodi", nedali to Fat Boys a Scratch s Kenny Muhammadem vděčí za svou popularitu z velké části hostovačce na téhle Rahzelově desce. Rahzel má proti všem ostatním prostě něco navíc. Možná to, že pochopil, že samotný beatbox nestačí a prezentuje se i jako celkem zdatný rapper a že má vedle zmiňovaného alba na kontě i řadu mixtapeů, nekonečnou hromadu koncertů, že se stal oním vyvoleným, kdo moderoval světové finále asi největší breakdanceové soutěže na světě Red Bull BC One a že je dostatečný pojem a dost velká celebrita, aby se s jeho jménem chtěli spojit i obří firmy jako Twix. Rahzel dokáže naživo naložit jako nikdo jiný všechno, co se po beatboxerovi chce. Dokáže zahrát oblíbené pecky od Justinova "Sexy Back" přes Snoopovo "Drop It Like It's Hot", "Touch It" od Busta Rhymese až po "Iron Man" od Black Sabbath a spoustu dalších hitů tak, jako nikdo druhý. K tomu má zásobu hitů vlastních, stejně jako plnou kapsu jedinečných triků od zvuků vaší oblíbené videohry po tanec Robocopa. Zkrátka, když se rozezní těchto 130 Kg živé váhy z Bronxu, nemá konkurence šanci. Přijďte se přesvědčit 28.10. do Lucerna Music Baru ať na vlastní kůži pocítíte beatboxový knockout.Navíc Rahzel, mistr plivnutého beatu nepřijede do Prahy sám. Záda mu bude krýt výborný producent a DJ JS-1, člen legendárních Rocksteady Crew, který má na kontě dvě krutá sólová alba "Ground Originál", spolupracuje se špičkovými MCs jako: Big Daddy Kane, KRS-One, Common, Kool G Rap, Masta Ace, Special Ed, Ill Bill, OC, Planet Asia, Casual, Prince Poetry z Organized Konfusion, Vinnie Paz z Jedi Mind Tricks, Percee P, J-Live, Akrobatik a samozřejmě Rahzel a který sám sebe stručně a výstižně popisuje takto: "JS-1 je jedním z mála DJs v historii, kteří vydávají vlastní alba, vinylové singly, mixtapey, battle breaky i party breaky a přitom tráví dobrých 6 měsíců v roce na turné, ať už s Rahzelem nebo někým jiným."
Čest domácího předskoku se tady dostala dvojce Nasty a En.Dru, patřící do nejlepší domácí party beatboxerů Beatburger Band, která nedávno přijela ze světového beatboxového mistrovství a na krku se jim houpali stříbrné medaile z kategorie týmů. Pravidelně objíždí republiku a cestou jim dělají společnost jen dvě věci – jejich beatbox a úspěch, který s nim sklízí. Dostal je už i na předávání filmových cen Český Lev, do talk show Moniky Žilkové a teď třeba na předskakování Rahzelovi.

KNOCKOUT BOOMBOX: Rahzel /USA/
28.10.2009, Lucerna Music Bar, Praha

RAHZEL aka The Godfather Of Noyze /The Legendary Roots Crew, USA/
DJ JS-1 /Rocksteady Crew, USA/
Nasty & En.Dru /Beatburger Band, 2. na MS v beatboxu/
DJ Tuco /Meanbucket.net, USA/
DJane Supet

FACEBOOK EVENT - přihlaš se na párty!

Knockout Boombox - Rahzel a DJ JS-1

20:30 - 22:00 DJane Supet /CZ/
22:00 - 22:20 Nasty & En.Dru /Beatburger Band, CZ/
22:20 - 00:20 RAHZEL /Roots Crew, USA/ & DJ JS-1 /Rock Steady Crew, USA/
00:20 - ??:?? DJ Tuco /Meanbucket.net, UK/

Předprodej: Ticketpro, Ticketstream, Ticketportala pokladna Lucerna Music Bar (zde bez poplatků)
K dispozici jsou i VIP lístky s Havanou na celou noc zdarma.

Ceny lístků:
300,- + poplatky
400,- na místě
VIP 600,-

Lucerna Music Bar, Praha 1, Vodičkova 36, Czech Republic
mapa

JeepneyNuggetQueensRepresentGirlshopRapshopRapublicWrungGrowshopSkateshopXchat.czRadio WaveBbarak Hip Hop MagazineExpats.czAllelements.netHip Hop StageCreamBigcity.czRadio 1Stream.cz / Hip HopHip-Hop.czHavana ClubPhat BeatzspinRoyal-Flush.cz
28/10/2009 KNOCKOUT BOOMBOX: Rahzel /USA/28/10/2009 KNOCKOUT BOOMBOX: Rahzel /USA/28/10/2009 KNOCKOUT BOOMBOX: Rahzel /USA/28/10/2009 KNOCKOUT BOOMBOX: Rahzel /USA/28/10/2009 KNOCKOUT BOOMBOX: Rahzel /USA/28/10/2009 KNOCKOUT BOOMBOX: Rahzel /USA/28/10/2009 KNOCKOUT BOOMBOX: Rahzel /USA/28/10/2009 KNOCKOUT BOOMBOX: Rahzel /USA/28/10/2009 KNOCKOUT BOOMBOX: Rahzel /USA/28/10/2009 KNOCKOUT BOOMBOX: Rahzel /USA/28/10/2009 KNOCKOUT BOOMBOX: Rahzel /USA/28/10/2009 KNOCKOUT BOOMBOX: Rahzel /USA/28/10/2009 KNOCKOUT BOOMBOX: Rahzel /USA/28/10/2009 KNOCKOUT BOOMBOX: Rahzel /USA/28/10/2009 KNOCKOUT BOOMBOX: Rahzel /USA/28/10/2009 KNOCKOUT BOOMBOX: Rahzel /USA/28/10/2009 KNOCKOUT BOOMBOX: Rahzel /USA/28/10/2009 KNOCKOUT BOOMBOX: Rahzel /USA/28/10/2009 KNOCKOUT BOOMBOX: Rahzel /USA/28/10/2009 KNOCKOUT BOOMBOX: Rahzel /USA/28/10/2009 KNOCKOUT BOOMBOX: Rahzel /USA/

Téměř po rovných sedmi letech se Rahzel vrátil do České republiky a stejně jako v prvním případě mu kryl záda DJ JS-1, člen Rock Steady Crew. Akorát pražské prostředí klubu Paláce Akropolis se změnilo na Lucerna Music Bar (LMB).

Večer zahájili krátkým, ale zato dobře zasazeným vystoupením Nasty a En.Dru. Pražská dvojice pojala vystoupení o trochu jinak než později samotný Rahzel. Kromě "zahrání" známých tracků, kluci spoléhají především na vtip a nenucenost nacvičených scének. Právem je na konci setu zaplněná Lucerna, v níž nechyběl ani Rasco z Cali Agents, vyprovodila potleskem.

Rahzel si nevybral žádnou prodlevu a po tricích DJ JS-1 a krátkém intru ohlašujícím mistra svého oboru se bývalý člen The Roots objevil na stagy. Kouzlo setkání s jedním nejznámějších propagátorů beatboxu nechá v LMB chladným málokoho, a to i přesto, že vlna, na které se dlouhou dobu beatbox vezl, už odezněla. Po odrapování své nejznámější věci "All I Know" se Rahzel věnuje především vlastní mutaci JS-1em puštěných věcí. Volno si "skutečný hip hop" bere, když Rahzel spustí písničky od Justin Timberlakea a dalších rádio interpretů, které později vyrovnává sérií od Wu-Tang Clanu a Alicii Keys. Show a strhnutí davu se ale Rahzelovi upřít nedá a než si uvědomíte, že je na pódiu sám jako beatboxer, je hodina koncertu pryč.

Koncert se pomalu chýlil do závěrečné části a v kontrastu se sympatickým rozdáváním růží působí rozporuplně snad jen Rahzelův občasný střet s davem, kdy nedokáže přejít výkřiky či "štěknutí" a okomentuje vlastní poznámkou.

Rahzel, který věděl, že dvouhodinový set není možné utáhnout v maximálním sprinterském tempu, i že je těžké takhle dlouhou dobu nechat všechno jen gradovat a držel tedy věci na zábavní sinusoidě občas přeci jen trochu zdlouhavě, skončil na totálním vrcholu. Na žádost nadšeného publika nandal hymnu "Rock The Bells" od LL Cool Je a lidi jdou v tu chvíli fakt na kolena. Když se rozloučil a na důkaz, že to myslí fakt vážně si odpojil svůj poprskaný mikrofon a odkráčel do backstage, bylo spontánní vyvolávání jeho jména publikem tak silné, že mu neodolal a přeci jen se ještě vrátil. Předvedl, že mu nedělá problém ani reggae rytmika, zabil to klasikou "Welcome To Jamrock" a více jak čtyři stovky přítomných si zařve s ním: "Out in the street, they call it murda" a bylo.

Konec mejdanu ale neodbyl ani s úderem posledního Rahzelova prsknutí. V tu chvíli se jen vyměnili role a DJ JS-1 se postavil z křoví statisty na dalších 45 minut do světelných ramp hlavní role. Nestává se často, aby lidi hned po rapovém koncertu nezmizeli v útrobách MHD na cestě domů nebo se maximálně postupně nehroutili u baru, či pod barem, tuhle středu se to ale stalo. JS-1 dal prostě takový set, že ty lidi z parketu nepustil. Nehrál si na "progres", "new skool" ani "new cool", nehrál to na nic jiného než na kvalitní muziku, co drtil na dva gramce, až se z něj i laptopu kouřilo. Projížděl legendární breaky takovým tempem, že kolikrát zaznělo jen deset vteřin notoricky známého motivu, co vysamploval tvůj rapový oblíbenec a bum, už tam letěl další. Do toho vracečky, body tricks, ze se Grandmaster Roc Raida musel v DJském nebi samou blaženosti rozplývat, Rahzel hajpoval lidi úplně bez ega jak o život a ty pařili, až se potil parket.

Přidat příspěvek (14)
Jméno: 
Kód:
Kód:
rpchdjy

ZhNcVJ , [url=http://xcoeppusytpk.com/]xcoeppusytpk[/url], [link=http://mbngmubjmilx.com/]mbngmubjmilx[/link], http://flojiunqgzww.com/

jvdaupalqp

rtdljp mrlzfggktipd

npibrjdot

qxu9vV , [url=http://gxzrjghncmne.com/]gxzrjghncmne[/url], [link=http://zozuurznvvjv.com/]zozuurznvvjv[/link], http://vicbhrcponmn.com/

axinvvwlle

HIFIvJ , [url=http://ikilvlouusdj.com/]ikilvlouusdj[/url], [link=http://eexfuzbrqlna.com/]eexfuzbrqlna[/link], http://ohrhelddstxw.com/

dhvftzamap

mTrDv6 cxsorthzwacu

Christopher

so its a normal recitaon to the symptoms of the psychosis rather than an actual symptom. Whereas the fact that almost everyone I know who does have delusions at the bottom of it thinks they are on an important mission of world shaking importance is probably a symptom and more attention should be paid to the inner story that people with psychosis experience. As far as treatment goes. Nurses doctors police whatever would be able to treat people much more effectively if they had some idea of the person's inner story. For example if you understand that a person is on a mission to save the world you will understand that they might react violently if someone tries to stop them by taking them to hospital for instance. All it takes is for someone to ask. What do you have to do that is so important? The pyschotic person will probably say: I have to be at B in order to do C and the other person could say something like That sounds like a really exhausting mission why don't we have a cup of tea before you carry on . If police did that when called to the house of a psychotic person there would be less people with mental illness killed by police. They don't seem to understand that the mission the person is engaged in to them, has life and death importance and probably relates to saving the world in some way. The affected person is not going to give that up easily. All the observer sees is the potentially violent person, they don't see the hidden story going on in their heads that is causing them to act as they do. Sorry rant continued. Yes I know what you mean about anti psychotics I actually missed my voices when they left.

Christopher

so its a normal recitaon to the symptoms of the psychosis rather than an actual symptom. Whereas the fact that almost everyone I know who does have delusions at the bottom of it thinks they are on an important mission of world shaking importance is probably a symptom and more attention should be paid to the inner story that people with psychosis experience. As far as treatment goes. Nurses doctors police whatever would be able to treat people much more effectively if they had some idea of the person's inner story. For example if you understand that a person is on a mission to save the world you will understand that they might react violently if someone tries to stop them by taking them to hospital for instance. All it takes is for someone to ask. What do you have to do that is so important? The pyschotic person will probably say: I have to be at B in order to do C and the other person could say something like That sounds like a really exhausting mission why don't we have a cup of tea before you carry on . If police did that when called to the house of a psychotic person there would be less people with mental illness killed by police. They don't seem to understand that the mission the person is engaged in to them, has life and death importance and probably relates to saving the world in some way. The affected person is not going to give that up easily. All the observer sees is the potentially violent person, they don't see the hidden story going on in their heads that is causing them to act as they do. Sorry rant continued. Yes I know what you mean about anti psychotics I actually missed my voices when they left.

cyddkefx

fM37pt , [url=http://kwcxsqajpsar.com/]kwcxsqajpsar[/url], [link=http://jkccbelfdihi.com/]jkccbelfdihi[/link], http://teyhytfejudj.com/

etlubfobq

emA8iM ygnyavkoeala

pdolrnbje

IZi8x2 mmaerhhajsfs

Jayne

What a joy to find such clear thinking. Thanks for positng!

Fred / vychytane.cz

Vetsi fotoreport cekuj zde: http://fotoreporty.vychytane.cz/report.php?id=2133 http://fotoreporty.vychytane.cz/report.php?id=2132

G4

Khometa: Určitě existuje i spousta dalších skvělých beatboxerů, ale myslim, že i Rahzel stojí za hřích a bude to kruty ;)

Khometa

jj rahzel je legenda, ale beatbox master je Eklips z Francie...jeho show je teprve neprekonatelna a dokaze na tu hubu zahrat uplne vsechno a stejne tak imitovat Bustu Rhymese, Snoop Dogga a Methodmana plus francouzske rapery...toho tam dostat tak jedu pres vic jak pul republiky klidne taxikem az na party :D

 
Queens x Hip Hop Shop