10/08/2010 IKONIK BOOMBOX: Dj Shadow

IKONIK BOOMBOX: Dj Shadow 10/08/2010

DJ Shadow se v Praze vrátí do budoucnosti

Pražský klub a DJ Shadow. Je to neuvěřitelné, ale tuhle kombinaci zažijeme 10. Srpna 2010 v Lucerna Music Baru ve slavnostní premiéře. Klubová noc Boombox za necelé 3 roky svého fungování přitáhla spoustu zajímavých jmen od La Coka Nostra po Dizzee Rascala k B-Realovi a zpátky po Die Antwoord. 10. Srpna ale načíná novou éru. DJ Shadow načíná éru legend a ikon, éru Ikonik Boombox. Nebude to ale éra obdivování konzervovaných zkamenělin, ale éra, kde se potkává to nejlepší z nostalgické minulosti, k níž hrají soundtrack alba "Entroducing" a "Private Press" s tím nejlepším z brutální audiovizuální prezentace budoucnosti. DJ Shadow se vrací na českou hroudu po osmi letech, v klubu tu vystoupí poprvé a bude to opravdu veliký, ostatně sám se na téma nadcházejícího turné nechal slyšet: "Na tohle turné jsem natěšenej hned z několika důvodů: kvůli nový muzice, kterou prvně zahraju, kvůli jedinečný audiovizuální prezentaci a kvůli místům, která navštívím - spoustu z nich vůbec poprvé. Mám takové pravidlo, že si s každou show zvedám vlastní laťku. Doufám, že si to fanoušci užijou a ocení, co jsme do toho dali. Cestovat po světě, vyměňovat si muziku a nápady... právě o tom by život muzikanta měl bejt, ne?" Asi jo.

A pokud snad náhodou nevíte, kdo je DJ Shadow nebo byste si to jen rádi připomněli, dejte si jeden metr bia, co následuje.

BIO
Josh Davis, známý v hudebním světě jako DJ Shadow, je synonymem pro celou jednu generaci producentů a DJů, kteří v půlce devadesátých let nastartovali vlnu nového žánru, označovaného jako instrumentální hip hop. Ve svých abstraktních beatech, zpravidla bez hostujících MCs, kladou důraz na kompozice, příběh a pocit, čímž dokazují, že škatulka hip hop dokáže být mnohem pestřejší a pro širší publikum přístupnější. Kromě DJe Shadow je řeč i o dalších velikánech tehdy se rodícího stylu, jakými jsou DJ Krush, nebo DJ Cam.

Josh začínal jako DJ na kolejním rádiu kalifornské Univerzity. Jeho prvotiny se objevují už na začátku devadesátých let na značce Hollywood records, ale velice brzy začíná být jeho jméno spojováno s britským labelem Mo'Wax, kde vydává i své první singly "In/Flux" a "Lost and Found". Dvanáctiminutový loudavě houpavý opus "In/Flux" je dodnes charakteristických Shadowovým rukopisem, ve kterém citlivě sampluje funk, rock, hip hop, jazz, nebo soul. Pro označení Joshovy tvorby na labelu Mo'Wax přišel novinář Andy Pemberton z Mixmag v roce 1994 s novým označením trip hop, který se o pár let později zažil do širšího povědomí s bristolskou scénou a jmény jako Massive Attack, Portishead, nebo Tricky.

Velký průlom nastavá v roce 1996 s vydáním debutového alba "Endtroducing....". Jeho přesah najdeme i v Guinnessově knize rekordů, jako první album, vytvořené výhradně ze samplů. Také je DJ Shadow často právem označovaný za Jimmy Hendrixe samplovaní. Album vytvořil pouze za pomocí sampleru Akai, dvou gramofonů a Pro Tools, zapůjčených od Dan "The Automator" Nakamury, později jedné z hlavních postav The Gorillaz. Časopis Time ještě ten samý rok zařazuje "Endtroducing..." mezi 100 nejlepších alb všech dob.

Nedlouho na to Shadow vydává svou dřívější tvorbu v podobě kompilace "Preemptive Strike" a další úspěch následuje díky jeho účasti v projektu UNKLE s debutovým albem "Psyence Fiction", na kterém kromě par'áka Jamese Lavella spolupracoval s Thomem Yorkem z Radiohead, Richardem Ashcroftem z The Verve, nebo Mike D z Beastie Boys. Jeho reputace se tím dostává ještě k širšímu publiku, jeho jméno se stává stabilní zajetou značkou nejen na elektronické scéně.

Šest let po úspěšné debutu přichází druhé studiové, žánrově pestřejší, album "The Private Press", ze kterého vzešly singly - vokální "Six Days", nebo nezvykle svižná "You Can't Go Home Again". Ten samý rok se Josh, coby respektovaný turntablista, několikrát objevuje v legendárním dokumentu Scratch, věnovaném historii scratchingu.

Nejlepší možnost vidět a zprostředkovaně zažít atmosféru a hloubku vystoupení Dje Shadow přineslo DVD "In Tune And On Time" z roku 2004. Dokonalá autorská one man show, kombinace sampleru , gramofonů a CDs a v neposlední řadě synchronizovaná video projekce, která je nepostradatelnou součástí joshových vystoupení. Nezapomenutelný zážitek i na obrazovce.

Zatím poslední studiovou deskou DJe Shadow je čtyři roky starý "The Outsider", který pro hodně fanoušků přinesl velké překvapení. Josh Davis na této desce spolupracuje s hyphy rappery z okolí San Francisca, nechybí tu ale ani jeho "špinavý" rukopis v podobě několika eklektických skladeb.

Během své kariéry DJ Shadow spolupracoval s velkou řadou DJs, producentů, rapperů a zpěváků, mezi kterými, kromě výše uvedených, například najdeme jeho dlouholetého parťáka Cut Chemist (společně přinesli mixované série "Brainfreeze" a "Product Placement"), Mos Def, Blackalicious, Cage, Zack de la Rocha, nebo Kool Keith. V současné době DJ Shadow pracuje na novém studiovém materiálu.

Klipy:IKONIK BOOMBOX:
Lucerna Music Bar, 10.8.

DJ SHADOW /www.djshadow.com, USA/
Support DJ's: Ghonzales, Philip TBC, Tuco

FACEBOOK EVENT - přihlaš se na párty!

Předprodej: Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal a pokladna Lucerna Music Bar (zde bez poplatků)
K dispozici budou i VIP lístky s Havanou na celou noc zdarma.

Ceny lístků:
do akce: 650,- + poplatky
na místě: 750,-
VIP vstupenky: 1200kč

Lucerna Music Bar, Praha 1, Vodičkova 36, Czech Republic
mapa

66 GalleryIkonik StoreStudentpointTechno.czRaveFreshlabelsRadio 1RepresentSkateshopLRGWrungOcko TVPartyplanet.czLibimseti.czFanonlineXchat.czMusicserverBbarak Hip Hop MagazineRadio WaveExpats.czAllelements.netPoslouchej.netCreamHavana ClubRadio 1Bigcity.czHip-Hop.czspinPhat BeatzRoyal-Flush.cz69 SlamPartyMix.czBigup.czOblibeny.cz
10/08/2010 IKONIK BOOMBOX: Dj Shadow10/08/2010 IKONIK BOOMBOX: Dj Shadow10/08/2010 IKONIK BOOMBOX: Dj Shadow10/08/2010 IKONIK BOOMBOX: Dj Shadow10/08/2010 IKONIK BOOMBOX: Dj Shadow10/08/2010 IKONIK BOOMBOX: Dj Shadow10/08/2010 IKONIK BOOMBOX: Dj Shadow10/08/2010 IKONIK BOOMBOX: Dj Shadow10/08/2010 IKONIK BOOMBOX: Dj Shadow10/08/2010 IKONIK BOOMBOX: Dj Shadow10/08/2010 IKONIK BOOMBOX: Dj Shadow10/08/2010 IKONIK BOOMBOX: Dj Shadow10/08/2010 IKONIK BOOMBOX: Dj Shadow10/08/2010 IKONIK BOOMBOX: Dj Shadow10/08/2010 IKONIK BOOMBOX: Dj Shadow10/08/2010 IKONIK BOOMBOX: Dj Shadow
Přidat příspěvek (33)
Jméno: 
Kód:
Kód:
Pharme224

Very nice site!

Pharmk758

Very nice site!

Pharmf158

Very nice site! cheap goods http://aixopey2.com/qqsst/4.html

Pharmf617

Very nice site! [url=http://aixopey2.com/qqsst/2.html]cheap goods[/url]

Pharmd969

Very nice site! cheap goods http://yieopxa2.com/yxyatax/4.html

Pharmb430

Very nice site! [url=http://yieopxa2.com/yxyatax/2.html]cheap goods[/url]

Pharmd725

Very nice site! cheap goods

Pharmg130

Very nice site! cheap goods

Pharmb880

Very nice site! [url=http://oixypea2.com/oxovvr/2.html]cheap goods[/url]

Pharmc298

Very nice site! cheap goods

Pharmb28

Very nice site! cheap goods http://oixypea2.com/qxqssq/4.html

Pharmb627

Very nice site! cheap goods

Smithd364

Several of these games are worth some time and are actually dfkdkefakkedbkgd

hzkderylrga

GgWCXp ondqkxgplnwr

wskvdqxujba

j78H1x knqaxndngmen

lgegpaln

Q96nyg , [url=http://jydphntyurxh.com/]jydphntyurxh[/url], [link=http://ypmfkwzgncuo.com/]ypmfkwzgncuo[/link], http://ilrgutvslqgq.com/

luihudn

zomESJ iildgckrklii

cafjseglfne

eR6fHP , [url=http://mcsgfmiemhsd.com/]mcsgfmiemhsd[/url], [link=http://zvwflowyqcne.com/]zvwflowyqcne[/link], http://oetwzaulqwnw.com/

jkoxsnd

9t9kuC , [url=http://eabrruerdnck.com/]eabrruerdnck[/url], [link=http://vjinafeiosbi.com/]vjinafeiosbi[/link], http://cqfuvqcpwjzx.com/

srgwsm

S8Mhfo , [url=http://hqgnueintgcq.com/]hqgnueintgcq[/url], [link=http://bzpqhwhfnvfm.com/]bzpqhwhfnvfm[/link], http://vgtqauolgmuk.com/

 
Queens x Hip Hop Shop