03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert

PRESS PHOTOS:
DJ Q-Bert - klikni pro zvětšení DJ Q-Bert - klikni pro zvětšení DJ Q-Bert - klikni pro zvětšení DJ Q-Bert - klikni pro zvětšení DJ Q-Bert - klikni pro zvětšení DJ Q-Bert - klikni pro zvětšení DJ Q-Bert logo - klikni pro zvětšení

QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert 03/04/2011

Q-Bert vs Star Trek = Star BertDJ Q-BERT - Expandovat a míchat spolu všechny možné věci, co zní krutě

"Neuslyšíš dva hlasy, které by zněly úplně stejně, neuslyšíš ani dva DJe stejně skrečovat" říká chodící kult DJingu a a skrečování Q-Bert v našem rozhovoru a slušelo by se jeho skromné vyjádření doplnit "a rozhodně neuslyšíš druhého DJe, co skrečuje jako Q-Bert." Malý velký muž dvou gramofonů a mixpultu je totiž skromnost sama, přitom ve svém oboru dokázal všechno, co se dalo. Vyhrát světové battly a zásadní ocenění či ankety, naskrečovat zásadní a přelomové skladby, stát se legendou ještě za svého života... Kdyby se DJům stavěli sochy a tiskli známky, byl by mistr Q prvním pánem na holení.
V neděli 3. Dubna se Q-Bert poprvé představí v Praze. Dvacet let od jeho prvního triumfu na světovém finále DMC tak tedy budeme mít na vlastní kůži tu možnost poznat nejlepšího z nejlepších. A abychom si netrpělivé vyhlížení momentu, co to dvacetileté čekání utne, trochu zkrátili, máme tady následující rozhovor.
Dozvíte se z něj mimo jiné životní motto kmotra skreč DJingu: "Dávat je největší radost a sobectví je největší zlo." že má v rodině Slovenské kořeny, jaký je jeho pohled na digitální DJing ve světě battlů, jakou má definici hiphopu, co můžeme čekat od jeho pražské show, jaký je to pocit hrát sám sebe ve videohře, jestli ještě zbývají nějaké dosud neznámé skrečové techniky, jestli se opravdu chystá pokračování filmu Wave Twisters, jak je to s jeho skrečovou univerzitou a jestli se tam i mistr skreč nadále učí nebo co považuje za naprostý vrchol své DJské kariéry.
Příjemné počtení a vidíme se v neděli 3.4. v Lucerna Music Baru v Praze na akci QFO Boombox, kde se odehraje Q-Bertova česká premiéra.

- Těší se někdo jako DJ Q-Bert na hraní v České Republice, kde nikdy předtím nebyl? Plánuješ si vyhradit nějaký čas na procházku a památky nebo vůbec?
Q-Bert: Určitě. Beru jako velkou kliku, když se ti poštěstí, aby tě muzika zavedla do tak nádherné země. Část mé rodiny má u vás dokonce své kořeny a teď po mě chtějí, abych jim od vás něco dovezl.

- Na co se mohou tví fanoušci těšit na show?
Jsem muzikant, co hraje na gramofony. Uvidíte a uslyšíte mě tedy proplouvat spousty různých podob funky muziky, sekat do ní skreče, přetavovat energii publika v další skreče a prostě si užívat skvělý mejdan. Našel jsem spoustu šílených beatů, které budu hrát, a věřte, že se o ně s každým podělím více než rád.

- Jsi jedna z hratelných postav hry DJ Hero 2, jaký to je pocit "žít" ve videohře? A zahraješ si jí někdy i ty sám?
Je to hodně zvláštní, občas se přistihnu, že tomu pořád nemůžu uvěřit ani sám, ha, ha. Myslím, že je to fajn, v dětech to může vzbudit chuť pustit se do DJingu i v reálu a naučit se vážně mixovat a skrečovat. Já ve hraní her moc nevynikám. Když jsem tuhle dostal poprvé, trochu jsem to zkoušel, ale tím hlavním, na co se soustředím a vždycky jsem se soustředil, je to, co dělám ve skutečnosti.

- Dříve platilo, že scratch DJ byl automaticky hiphopový DJ, ale platí to i dnes nebo už je to všechno jinak?
No, skrečování expandovalo do všech možných žánrů vždycky. Stejně tak spousta DJs neustále experimentuje se všemi možnými hudebními soundy. Jenže to je v konečném důsledku podle mě přesně definice hiphopu: expandovat a míchat spolu všechny možné věci, co zní krutě!

- Jsou už všechny techniky skrečování objevené nebo nás ještě nějaká překvapení čekají?
Ani náhodou se ještě nepřišlo na všechno! Každou chvílí někdo objevuje nekonečno nových věcí. Stačí se podívat na youtube a uvidíš novou skrečovací techniku na lusknutí prstu. Je tolik různých variací a kombinací, na první pohled třeba minimální nuance, se kterými se každý už narodí… Zkrátka stejně jako neuslyšíš dva hlasy, které by zněly úplně stejně, neuslyšíš ani dva DJe stejně skrečovat, když víš, jak je poslouchat. A když k tomu ještě připočteš osobitý styl, jakým si každý dává své zvuky za sebe a dohromady, je to jako nekonečno na druhou.

- Co si myslíš o digitálním DJingu v battlech?
Pokud ho dokáží využít k něčemu originálnímu, je to asi v pohodě. Moje srdcovka je ale jinde. Nejvíc plesám při pohledu na syrový analog a skills na minimálním setupu: 2 desky, 2 gramofony a mixák. To je můj osobní ideál krásy DJ battlu.

- Je něco konkrétního, na čem v současnosti makáš a o co by ses s námi mohl podělit?
Mám skoro dokončený skreč mix, jenž bude ke stažení na mých stránkách djqbert.com a dělám i na dalším filmu, podobném jako Wave Twisters!

- Že děláš na pokračování Wave Twisters už se šušká, ale dosud nebylo úplně jasné, jestli je to pravda. Jak to tedy pokračuje?
Dobrý. Spousta šílených tracků a myslím, že velmi zajímavá je i samotná dějová linka. Ale na další info si budeš muset počkat, nechci to všechno vykecat už teď, cha, cha, cha.

- Jednou z tvých činností je i QBert Skratch University, jak ses k něčemu takovému dostal a jak tě práce se studenty baví?
Považuju za velké štěstí, že se mé cesty zkřížili s něčím jako je Qbert Skratch University, protože je to místo, kde se potkávají skrečeři z celého světa. Už jsme se o tom bavili předtím, ale představ si platformu, díky které se můžeme všichni potkat, předávat si zkušenosti a navzájem si vyměňovat ty nejnovější skrečové vychytávky. Srozumitelně si vysvětlit, jak se dostat z bodu A do bodu B, že už to pak jde samo. Je to místo, kde jsem studentem i já sám a veškerá gramofonová teorie, kterou se neustále učím, je tu jednoduše dostupná. Je vážně skvělý poznat všechny tajemství a triky, který vylepšují náš zvuk a přenáší naše skreče k uchu posluchače. Je to jako Facebook pro skrečové nadšence, kam každý nahazuje své nejnovější skreč beaty a dává je ke stažení. Tahle část je moje nejoblíbenější, hehe. Forum, chat, spousta zajímavých tipů a triků, které ti pomohou zrychlit studijní proces. Počet tříd i lekcí neustále narůstá a je tam toho ještě mnohem více. Například sekce, kde mi studenti posílají svá videa a já jim podle nich dávám rady, co dál a posílám jim zpátky svoje video, jak mají svoje věci poslat na další level.

- Co považuješ za největší zážitek své dlouhé a bohaté DJské kariéry?
Krom vítězství na světových finále DJ battlů?... Nejlepší pocit určitě je, když můžeš vracet zpátky všechny ty skvělé věci, co ses naučil a objevil během té jedinečné životní zkušenosti. Pro pocit radosti pro mě platí: "Dávat je největší radost a sobectví je největší zlo."

- Pokud se nepletu, tvá přítelkyně je pianistka, že ano? Nenapadlo vás někdy udělat nějaký společný hudební projekt?
Máš pravdu, ha ha... Někdy dávám beat cut a ona do toho kraje nějakou klasiku. To je fakt zábava! A mimochodem, její švagrová je ten člen rodiny, který má kořeny u vás. Jmenuje se Ivana Pangarcová a pochází z Bardejova na Slovensku, cha, cha... Brácha mojí holky je vynikající MC z jedné slavné rapové kapely z Bay Area a Ivana je jeho manželka. Svět je vážně malý.

Nasty / Supet

3. DUBNA PŘISTANE V PRAZE QFO

DJ Q-Bert se 3. Dubna poprvé předvede v Praze. Přesně 20 let po jeho prvním světovém titulu DMC tak u nás konečně budeme mít možnost vidět naživo největší jméno historie DJingu.
Jsou věci, o kterých se nediskutuje. Jedna z nich je odpověď na otázku: zrcadlo, zrcadlo, kdo je nejlepší DJ na světě. Kdyby se scratch dokázal zhmotnit, měl by kšiltovku na stranu, výraz a nadšení patnáctiletého kluka, na sobě dres Invisibl Skratch Piklz a místo čísla obrovské Q. Q-Bert je chodící legenda. Q-Bert je ikona. Q-Bert je skrečující bůh. Q-Bert je Jimi Hendrix gramofonů. Q-Bert startoval celé turnablism hnutí. Q-Bert drtil konkurenci tak, že po čtyřech světových titulech v řadě mu organizace DMC zakázala se soutěže dál účastnit, protože se nemohla dívat, jak se vedle něho ostatní znemožňují v roli trapného komparsu jasného šampiona. A kdo si myslel, že to je sice hezké, ale jako vyprávění pro vnoučata, protože na slavné časy tohoto filipínce ze San Francisca už dávno sednul prach, myslel špatně. Zatím poslední velké ocenění totiž dostal Q-Bert loni - prestižní titul America's Best DJ, který ve sbírce nemají ani A-Trak, ani Babu, ale ani takový Armand Van Helden.
Q-Bert zkrátka není 'nějaký scratch DJ', Q-Bert je TEN scratch DJ, kterého všichni znají a uznávají jako svrchovaného krále oboru. Víc než 'vynálezce' Grand Wizard Theodora, více než 'zázračné dítě' A-Traka, více než 'inovátora' D-Stylese, více než 'lidský metronom' DJ Revolutiona - více než kohokoliv druhého. V době, kdy v našich zeměpisných šířkách způsoboval baby skreč mokré orgasmy, sbíral Q-Bert světové tituly DMC. V době, kdy ostatní uměli chirp pravou rukou, dělal Q-Bert lazer scratch bez faderu. Vymyslel techniku hamster s 'obráceně' zapojeným cross faderem. Patřil do slavné party Rock Steady DJ's, spolu s kámošem jménem Mixmaster Mike (jinak koncertním DJem Beastie Boys) založil dvoučlenný Dream Team a později all stars Invisibl Skratch Piklz (Q-Bert, Mixmaster Mike a Shortkut) - první skutečný turntablism team na světě. Vydal dvě alba - Demolition Pumpkin Squeeze Musik a Wave Twisters. K druhému z nich později vznikl i stejnojmenný animovaný film. Na kontě má několik desek zásadních battle breaků. Najdete ho v počítačových hrách: Tony Hawk's Underground, FreQuency a DJ Hero 2. Najdete ho ve filmech jako je dokument Scratch. Jeho skreče uslyšíte v legendárních skladbách ('Blue Flowers' na desce Kool Keitha aka Dr.Octagona nebo 'Run The Line' spolu s Rascoem na albu Peanut Butter Wolfa). Q vydával seriál Turntable TV, má vlastní značku Thud Rumble, má vlastní sérii mixpultů Vestax, vymyslel i šílenost jménem QFO - gramofon s mixpultem v jednom. A svoje nekonečné zkušenosti si žárlivě nestřeží, ale jako správný mentor je posílá dál. V roce 2009 založil on line komunitu Qbert Skratch University a neztrácí kontakt ani s těmi nejlepšími DJ's současnosti - několik měsíců u něho doma společně trénoval třeba s DJ Rafikem z Německa, držitelem nejvíce světových DJských titulů v historii.
Zkrátka Q-Bert v Lucerna Music Baru Praze není akce pro skreč nerdy a bedroom DJs. Tohle je velkolepá událost pro všechny, koho kdy zajímaly dva gramofony a mix. Tohle je jedinečná možnost, jak zažít opravdovou legendu DJingu v akci. Tohle je moment, který v oblasti DJingu netrumfne ani přistáni mimozemšťanů v přímém přenosu... I ty by totiž Q-Bert nekompromisně vybattlil.

Linky:

Web:
www.djqbert.com
www.thudrumble.com
www.qbertskratchuniversity.com
www.youtube.com/user/thudrumble

Videa:

DJ Q-BertDJ Q-Bert drummingDJ Q-Bert cutting and drummingMain Event - the last ever show by Invisibl Skratch PiklzDJ Q-Bert - 'Rock The Bells'QFO Boombox
3.4.2011, LMB:
DJ Q-BERT /USA/
Support DJ's: Five (Questablist), Maztah (Illuzionists), Tuco, 1210 Symphony (Nneser, Diskotek, Chocolatic), Rockstar

Předprodej: Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal a pokladna Lucerna Music Bar (zde bez poplatků)
K dispozici jsou i VIP lístky s Havanou na celou noc zdarma.

Ceny lístků:
až do akce: 350,- Kč + poplatky
na místě: 400,- Kč
VIP lístky (+ FREE Havana ALL NIGHT LONG): 700,- Kč

Lucerna Music Bar, Praha 1, Vodičkova 36, Czech Republic
mapa

QueensFreshLabels.czEckoNew EraWeSCIce WatchRepresentTechno.czPartyplanet.czRaveBbarak Hip Hop MagazineCreamExpats.czFanonlineLibimseti.czMusicservervychytane.czPoslouchej.netXchat.czStudentpointRadio WavespinRadio 1Hip Hop Kemp 2011Proti ŠediSety.czHip Hop Vibes
03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert03/04/2011 QFO BOOMBOX: DJ Q-Bert
Přidat příspěvek (20)
Jméno: 
Kód:
Kód:
zueloiwiry

O3NN0o , [url=http://quufemaljgjh.com/]quufemaljgjh[/url], [link=http://acspsuzlwqhj.com/]acspsuzlwqhj[/link], http://foalkwykqdsm.com/

twvyoipxv

Ta2mtV vmlluhkxpdfb

fuexqrxdtd

BT5BLG jvqjvbpsdpuo

Mahesh

IJWTS wow! Why can't I think of tihngs like that?

ybompdkgbuw

EbCizI , [url=http://hapqaefynkxj.com/]hapqaefynkxj[/url], [link=http://guwydnqgvzkz.com/]guwydnqgvzkz[/link], http://cttnsrycptqk.com/

fvkziynwe

nwUDsm sugmpwolgyko

fobjmpbs

FuZpcG , [url=http://rgjwqldusnpk.com/]rgjwqldusnpk[/url], [link=http://ffompdsrkyye.com/]ffompdsrkyye[/link], http://ditoccjaukkn.com/

ytjqqrk

DCt7Nw drzqlhljmdod

Frenchy

ThatÂ?s really shrwed! Good to see the logic set out so well.

BOOMBOX

Diky vsem, co si s nama prisli splnit sen a zazili typka s nejvetsima skills, nejmensi postavou a jeste mensim egem. Q-Bert byl var, nezbyva nez se poklonit.

zulu1985

brutal, diky moc!!!

BOOMBOX

Martine zacina to tak, jak jsou na to lidi na Boomboxu zvykli. Mas pravdu, ze se ale stava, ze to ne kazdemu vyhovuje, proto do budoucna uvazujeme, ze bychom zacinali drive. Az to udelame, vcas to oznamime, aby se zase nestalo, ze nekdo prijede na party, aby stihnul uz jenom afterparty ;)

Martin

Otazka jedina, proc to zase musi byt vsechno tak pozde v noci?

BOOMBOX

Q-Bert je naplanovan od cca 23:00, ale jelikoz pred nim bude davat treba nejlepsi domaci skrecer vsech dob DJ Five, ktereho v Praze uvidis jen velmi zridka, jelikoz pred nim budou 1210 Symphony aneb jediny aktivni domaci DJ team a navic VELICE dobry DJ team a DJ Maztah aka skrecujici Godzilla, nemluve o afterparty s DJs Tucem, Maztahem a Rockstarem, doporucoval bych si na tenhle dychanek vyhradit cely vecer az do rana, kdo muze.

Ondra

Od kolika bude Q-bert cca hrát?

BOOMBOX

Kameru, ktera bude snimat Q Bertovi ruce a promitat je na projekce kolem dokola hlavniho salu samozrejme planujeme.

Hejdič

Doufám, že bude monstrózní projekce. Chci vidět na Q-Bertovy pod ruce!

BOOMBOX

Q-Bert bude hrat 90 minut az 2 hodiny. 10 minut to rozhodne nebude.

Hala

Mohl bych se zeptat, jak dlouho bude Q-Bert hrát? Scratchové exhibice většinou netrvají déle než deset minut...

Baba

Prodám DVD Q-Bert´s - Complete Do-It Yourself vol.1 skratching za 400,-. V případě zájmu pište na e-mail: michal.babka@seznam.cz

 
Queens x Hip Hop Shop